Ogłoszenia

 • Informacje duszpasterskie 26.09.2021 – XXVI Niedziela Zwykła
  1. Dzisiaj w Polsce we wszystkich kościołach i kaplicach odbywa się liczenie wiernych od 7 lat w wzwyż – uczestniczących we mszy św. oraz ilość rozdanych Komunii św.
  2. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 1. Szkoły Ponadpodstawowej z grupy drugiej w poniedziałek 27 września (jutro) o godz. 18:45 w Zwiastunie. Spis grup w gablocie.
  3. Zapraszamy we wtorek 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. W naszym mieście modlić się będziemy w następujących miejscach: – na ul. Jagiellońskiej przy kościele św. Ducha, – na ul. Kopernika przy Krzyżu Tysiącleci, – na ul. Kościuszki przy kościele św. Krzyża, – na ul. Laubitza przy pomniku św. Wojciecha, – na ul. Staszica przy kościele św. Mikołaja
  4. We wtorek o godz. 19:00 na plebanii spotkanie dla lektorów dorosłych.
  5. We wtorek także o godz. 18:45 spotkanie Kręgu Biblijnego w Zwiastunie. 
  6. W środę (29 września) po wieczornej mszy świętej w Zwiastunie odbędzie się spotkanie osób przygotowujących się do bierzmowania z klas VIII (pierwszy rok przygotowania). Ksiądz Przemek przypomina o konieczności przyniesienia deklaracji na to spotkanie.
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. 
  8. W I piątek miesiąca spowiedź św:
   Od godz. 16:00 – klasy IV, V, VI
   Od godz. 16:30 do 17:00 – klasy VII, VIII i młodzież.
   Komunię św. wyspowiadanym dzieciom będziemy rozdawać co 15 minut. 
   Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli, katechetów o godz. 17:00. Od 17:30 okazja do spowiedzi dla dorosłych. 
  9. W piątek – 1 października – rozpoczniemy modlitwę różańcową. Różaniec w dni powszednie po mszach świętych wieczornych (ok. 18:30), w niedzielę przed mszą św. wieczorną o godz. 18:30. Różaniec dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16:30.
  10. Chorych z racji I piątku odwiedzimy: Ks. proboszcz w piątek od godz. 9:00. Ks. Wikariusze w sobotę od godz. 9:00. 
  11. Od 1 października w polskich kinach można oglądać znakomity fabularny film pt. Fatima, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Ta hollywoodzka produkcja w opinii wielu jest najlepszą w historii kina ekranizacji wydarzeń fatimskich. 
  12. W dzisiejszym Przewodniku Katolickim możemy przeczytać: Musimy wypchnąć zło z Kościoła. Papież nieustannie inspiruje. Niechodzący z nami. Wstrząsający raport dla Kościoła. Benedykt XVI w obronie Europy i natury człowieka. Muzyka i śpiew w czasie mszy św. Nie panikować, reformować Kościół. Epidemia obojętności. Proroctwa Norwida. Do numeru dołączona książeczka Modlitwa na każdy dzień. Cena numeru 6 zł. 
  13. W minionym tygodniu zmarli śp. Mateusz Rogalski i Marian Mazur. Ich, jak i naszych drogich zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie.