Ogłoszenia

 • Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2023 rok – Uroczystość Najświętszej Trójcy
  1. Z dzisiejszą Niedzielą kończy się okres do odbycia Spowiedzi Św. wielkanocnej i przyjęcia Komunii Świętej.
  2. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywają się w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 15.00 a w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
  3. W poniedziałek (5.06) w Zwiastunie o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne związane z wyjazdem na kolonie do Łeby.
  4. Siostry Dominikanki wraz z dziećmi wyjeżdżającymi do Łeby będą zbierać do puszek ofiary wspomagające wakacyjny wyjazd. Wyjeżdżający liczą na otwartość serc. Zbiórka w przyszłą Niedzielę.
  5. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 8.00 i 11.00 – tej Mszy Św. przewodniczy Ks. bp Radosław Orchowicz. Po niej procesja ulicami miasta: Laubitza, Plebanka, Toruńska, Solankowa, Ratuszowa do Kościoła Garnizonowego. Następne Msze Św. w tym dniu o godz. 15.00 i 19.00. W tym dniu w Muszli Koncertowej w Solankach o godz. 19.00 odbędzie się koncert uwielbienia ,,Panie, Dobry jak Chleb”. Serdecznie zapraszamy.
  6. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych do udziału w procesji Bożego Ciała. Dziewczynki chętne do sypania kwiatów prosimy o przyjście z koszyczkami. Od piątku do przyszłego czwartku procesje wokół kościoła po Mszach Św. wieczornych. Tradycyjnie przy chrzcielnicy od poniedziałku będzie stał kosz do wkładania kwiatów na procesję Bożego Ciała.
  7. Chorych księża wikariusze odwiedzą w środę: ks. Tomasz od godz. 14.00. Ksiądz Przemysław od godz. 15.00.
  8. Kierując się dobrem duchowym Wiernych oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Duszpasterzy, na mocy określonych kanonów Kodeksu Prawa Kanonicznego Ksiądz Prymas Wojciech Polak udziela wszystkim Wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej i osobom przebywającym na terenie Archidiecezji dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 9 czerwca (w piątek po Uroczystości Bożego Ciała) wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa. Korzystających z dyspensy Ksiądz Prymas zachęca do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz do praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
  9. W minionym tygodniu w prezbiterium wykonano laserowanie sufitu. Teraz prace będą wykonywać konserwatorzy. Wszystkie prace zmierzają na razie do odkrycia pierwotnych kolorów.
  10. W dzisiejszym Przewodniku Katolickim możemy przeczytać: Liturgia przed nabożeństwem. Co jest istotą procesji Bożego Ciała. Być sobą na Lednicy. Rzecznik Praw Ucznia. Język – podstawa naszej tożsamości. Zapraszamy do nabywania tygodnika.
  1. W minionym tygodniu zmarła: Śp. Barbara Osińska z Jacewa (ul. Świerkowa). Ją jak i naszych drogich zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…