Ogłoszenia

 • Informacje duszpasterskie 13.06.2021 XI Niedziela Zwykła
  1. Nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem fatimskim po mszy św. o godz. 15:00. W dni powszednie nabożeństwo czerwcowe po mszy św. wieczornej. W niedziele i uroczystości po mszy św. o godz. 15:00. 
  2. Biskupi podjęli decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca (przyszła niedziela), obowiązywały w związku z pandemią COVID 19. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym obecnie w kościele można zająć połowę miejsc; od 27 czerwca 70% miejsc – plus w jednym i drugim wypadku dodatkowo osoby podwójnie zaszczepione. Przypominamy, że nadal obowiązkiem jest zakrywanie ust i nosa w kościele. Komunia święta w pierwszej kolejności udzielana jest na rękę – kto ma pragnienie przyjęcia jej do ust czyni to na końcu procesji komunijnej. 
  3. Spotkanie kręgu biblijnego w środę 16 czerwca o godz. 18:45 w Zwiastunie. 
  4. Przypominamy, że od I niedzieli lipca „zawieszamy” sprawowanie mszy św. o godz. 15:00, wznowimy ją od I Niedzieli Wielkiego Postu. 
  5. W minionym tygodniu uruchomiony został cyfrowy podgląd cmentarza przy ul. Libelta (lewa strona). Cyfrowa wersja tego cmentarza funkcjonuje na tym samym portalu 
   „Grobonet” co cmentarz przy ul. Marcinkowskiego (www.inowroclawpar.grobonet.com). Zostały także poprawione nieścisłości z cmentarza przy ul. Marcinkowskiego. Wszelkie uwagi odnośnie do spisu lub zdjęć należy zgłaszać do administratora cmentarza nr. tel: 52 355 17 48. 
  6. W dzisiejszym Przewodniku Katolickim możemy przeczytać: Beatyfikacja zakonnicy zabitej przez satanistki. Jakie są metody działania Boga. Eucharystia nie jest nagrodą świętych, ale chlebem grzeszników. O Kościele przyszłości – wywiad z abp-em seniorem Muszyńskim. Nowy Człowiek w ujęciu ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela „Oazy”. Sumienie w napięciu z nauczaniem Kościoła. Mocne strony nastolatka. Zapraszamy do nabywania tygodnika. 
  7. W minionym tygodnia zmarła śp. Mirosława Grabowska. Ją, jak i naszych drogich zmarłych, polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie.