Ogłoszenia

 • Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2023 rok – I Niedziela Adwentu
  1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny i Adwent, który przeżywać będziemy pod hasłem: ,,Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
  2. Roraty w tym tygodniu dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Dla dorosłych natomiast codziennie o godz. 7.00 z wyjątkiem piątku.
  3. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 19.00 w Zwiastunie.
  4. W środę przypada wspomnienie Św. Mikołaja. Pamiętajmy o zakorzenionej tradycji – sprawiania radości drugim.
  5. W I czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z różańcem w intencji powołań w kaplicy zimowej od godz. 17.00.
  6. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych w czwartek o godz. 19.00 w Zwiastunie.
  7. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Zapraszamy młodzież, zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Duszpasterstwo Młodzieży w piątek (8 grudnia) o godz. 19.00 w kaplicy zimowej.
  9. Zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza będzie w sobotę o godz. 11.00 w kaplicy zimowej.
  10. W zakrystii lub biurze parafialnym możemy zaopatrzyć się w opłatki i świece ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Mała: 8 zł. Duża: 18 zł.
  11. Parafia Św. Józefa w Inowrocławiu zaprasza na modlitwę przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów. Dnia 9 grudnia (sobota) o 18.30 będzie miała miejsce uroczysta Msza Św. w intencji rodzin pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza. Zapraszamy też na nocne czuwanie prowadzone przez wiernych parafii dekanatów inowrocławskich. Adoracja w kaplicy – wejście boczne. Wierni z naszej Parafii mają dyżur adoracyjny w Niedzielę (10 drudnia) od godz. 6.00 do 7.30. Szczegółowy program Peregrynacji relikwii Bł. Rodziny Ulmów w parafii Św. Józefa znajduje się w gablotach.
  12. Instytut Prymasa Józefa Glempa zaprasza na spotkanie z O. Tomaszem Dostatnim OP – Dominikaninem, publicystą, duszpasterzem inteligencji, zatytułowane: Szewach Weiss – życie w dwóch światach: izraelsko – polskim, żydowsko – chrześcijańskim. Spotkanie odbędzie się 4 grudnia (poniedziałek) o godz. 17.00.
  13. Spotkanie opłatkowe dla Pielgrzymów grupy Promienistej w przyszłą Niedzielę: o godz. 12.00 Msza Św. a następnie poczęstunek w Zwiastunie.
  14. W naszej Archidiecezji podejmujemy inicjatywę cyklu spotkań dla młodzieży pt.: ,,W brzuchu ryby”. Pierwsze spotkanie odbędzie się za tydzień w Niedzielę o godz. 17.30 w Zwiastunie, a następnie Msza Św. o 19.00. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież od 8 klasy szkoły podstawowej wzwyż. Szczegóły na plakacie i profilu facebook.
  15. W dzisiejszym Przewodniku Katolickim możemy przeczytać: Co znaczy uczestnictwo we wspólnocie Kościoła. Czy można unieważnić małżeństwo. Komu wolno krytykować papieża. Skomplikowane budowanie przyjaźni w dorosłym wieku. Zapraszamy do nabywania tygodnika.
  16. W minionym tygodniu zmarł: Śp. Zdzisław Szpara (ul. Dworcowa). Jego jak i naszych drogich zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…