Ogłoszenia

 • Ogłoszenia duszpasterskie 25.09.2022 rok – XXVI Niedziela Zwykła
  1. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas IV odbędzie się w środę o godz. 19.00 w Zwiastunie. Zapraszamy.
  1. Instytut Prymasa Józefa Glempa zaprasza w tym tygodniu na dwa spotkania: We wtorek (27.09 o 17.00): Lem a chrześcijaństwo – wywiad dra hab. Pawła Okołowskiego W środę (28.09 o 17.00): Tischner. Myślenie wg nadziei. Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem – poetą, publicystą. Wstęp wolny.
  1. Spotkanie osób przygotowujących się do Bierzmowania z klas I Szkół Ponadpodstawowych z grupy ,,C” w środę o godz. 19.00 w Zwiastunie.
  2. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  1. W sobotę po Mszy św. wieczornej ok. 18.40 zapraszamy na modlitwę różańcową – z racji miesiąca różańca świętego. Różaniec w Niedzielę będzie odmawiany o godz. 18.30 (przed Mszą św. wieczorną) a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30.
  1. Po modlitwie różańcowej w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Maryjnym o godz. 19.50.
  1. Zakończone zostały prace związane z termomdernizacją budynku ,,Zwiastun”. Zlecenie wykonał Zakład Ogólnobudowlany pana Lewickiego z Płonkowa. W ,,Zwiastunie” zainstalowano także nowy piec gazowy – prace zrealizował Eurotherm – technika grzewcza pana Niewiadomskiego. Za wykonanie prac serdecznie dziękujemy. Parafia wykonała te inwestycje z własnych środków – dziękujemy za nie wszystkim parafianom.
  2. W środę przy ,,Zwiastunie” znaleziono klucze – po spotkaniu kandydatów do Bierzmowania oraz katechezie dla dorosłych. Jeśli ktoś zagubił – może zgłosić się po odbiór do zakrystii.
  1. Wzorem lat ubiegłych zapraszamy na pielgrzymkę młodych do Markowic z okazji XXII Dnia Papieskiego. Tegoroczne hasło to ,,Blask Prawdy”. Wyjście 15 października – w sobotę, o godz. 8.00 z naszego kościoła. Msza Św. w Markowicach o godz. 12.00 a następnie obiad ok. 13.15. Zapisy do dnia 10 października.
  1. W dzisiejszym Przewodniku Katolickim możemy przeczytać: Kryzys jest naturalnym stanem Kościoła; Papież w Kazachstanie; Budowanie wspólnoty z uchodźcami; Wierzę w Kościół apostolski; Kryzys uderza co raz dotkliwiej…; Co raz więcej żyjących w izolacji; Mów tak aby zapamiętali; Osły nie potrafią udawać. Do numeru dołączona książeczka – modlitwa na każdy dzień. Cena numeru to 9.5 zł. Zapraszamy do nabywania tygodnika.
  1. W minionym tygodniu zmarli: śp. Marlena Jankowska (ul. Orłowska), śp. Franciszek Karpiński (ul. Dworcowa), śp. Krystyna Maria Kąkolewska (ul. Jacewska), śp. Genowefa Błaszko (ul. Libelta). Ich i naszych drogich zmarłych polecajmy Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie…