Ogłoszenia

 • Informacje duszpasterskie 28.11.2021 – I Niedziela Adwentu
  1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Roraty codziennie (od poniedziałku do soboty) o godz. 7:00, roraty dla dzieci w poniedziałku i środy o godz. 18:00 i w piątki o godz. 7:00. Dzieci na roraty przychodzą z lampionami. Przed mszą św. dzieci wkładają do koszyczka karteczki ze swoim imieniem i nazwiskiem, po roratach losowanie figurek Matki Bożej i św. Józefa, by upraszać potrzebne łaski dla naszego życia oraz na zbliżające się nawiedzenie – na kolejne roraty figurki dzieci zwracają.
  2. Caritas tradycyjnie rozprowadza świece „Dzieło wigilijnej pomocy dzieciom” – duża świeca (walec, piramidka, kula) – 15 zł, mała świeca – 7 zł. W świece jak i w opłatki można się zaopatrywać w Biurze Parafialnym lub w zakrystii. 
  3. Spotkanie lektorów dorosłych we wtorek 30 listopada o godz. 19:00 na plebanii. 
  4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 1. Szkoły Ponadpodstawowej z grupy drugiej – wyjątkowo we wtorek 30 listopada o godz. 18:45 w Zwiastunie. Spis grup w gablocie.
  5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, z klas VIII z grupy B, w środę o godz. 19:00 w Zwiastunie.
  6. W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, połączona z różańcem w intencji powołań prowadzonym przez członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.
  7. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi: kl IV, V, VI – od godz. 16:00
   kl. VII, VIII i młodzież – od godz. 16:30. Komunię Świętą rozdajemy co 15 min. Msza św. I piątkowa dla dzieci, młodzieży, rodziców i katechetów o godz. 17:00.
  8. Chorych odwiedzimy: ks. Proboszcz w piątek od godz. 9:00, ks. Wikariusze w sobotę od godz. 9:00. 
  9. W terminie 3-5 grudnia (piątek – niedziela) Zapraszamy na kurs EMAUS. Są to weekendowe rekolekcje, które pomagają spotkać się ze Słowem Bożym czyli żywym Jezusem. Rekolekcje odbędą się w Zwiastunie a poprowadzi je Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jana Pawła II Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Więcej informacji i zapisy na stronie www.sne-ino.pl
  10. W przyszłą niedzielę po mszach św. Wspólnota MAITRI przeprowadzi Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na kiermaszu wystawione będą ozdoby choinkowe, świąteczne oraz wyroby rękodzielnicze z Afryki. Pieniądze uzyskane podczas kiermaszu przeznaczone zostaną na wsparcie ośrodka dożywiania dzieci w Rwandzie. 
  11. W dniach 3 i 4 grudnia br. Caritas organizuje XIX Zbiórkę żywności pod hasłem „Tak – Pomagam”. Po raz kolejny w naszych Lidlach, Biedronkach wolontariusze Caritas w Inowrocławiu będą zbierać artykuły spożywcze. Celem prowadzonej zbiórki będzie pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp – aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących w Inowrocławiu i rejonie Inowrocławskim. 
  12. W dzisiejszym przewodniku Katolickim możemy przeczytać: Z Chrystusem nie prowadzimy podwójnego życia. Tegoroczny Adwent jako „eucharystyczny styl życia”… Komunia św. bez polityki. Czym Europa przyciąga migrantów? Co proponuje Kościół tym, którzy na aborcję się zdecydowali? Gdy dorośli okłamują dzieci. Do numeru dołączona książeczka: Modlitwa na każdy dzień. Cena numeru to 6 zł.
  13. W minionym tygodniu zmarli śp. Marianna Gamalczyk z ul. Kopernika. Alicja Popławska z ul. Powst. Kwiatkowskiego. Janina Łapińska z ul. Młyńskiej. Zofia Buczkowska z ul. Marcinkowskiego. Ich, jak i naszych drogich zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie.